Spadki w USA pogłębione!

Amerykański indeks spółek technologicznych NASDAQ composite pogłębił zeszłotygodniowe spadki o kolejne -0.67%  po przebiciu linii oporu. Co prawda na interwale dziennym dzisiejszy dzień przyniósł gwiazdę doji zazwyczaj oznaczającą zmianę trendu, w tym przypadku ze spadkowego na wzrostowy. Potwierdzeniem zmiany będzie jutrzejsza sesja.

Najbardziej rozpoznawalne spółki indeksu NASDAQ composite to spółki FAANG (Facebook, Amazon, Apple Netflix, Google-Alphabet). Radziły sobie one w ostatnich trzech dniach dość słabo: Facebook spadł o 3,7%, Amazon o około 4,7%, Apple o 4,0%, Netflix o około 8,0%, a Google o 4,7%. Czy podniesienie stóp procentowych właśnie spowodowało wyprzedaż akcji i realizację zysków wśród inwestorów w obawie przed nadchodzącym krachem?

Nie tylko amerykańska giełda świeciła na czerwono. Prawdę mówiąc polska giełda wyglądała dziś jeszcze gorzej. Warszawski indeks giełdowy (WIG) spadł o ok. 1,5 %, dwadzieścia największych spółek, czyli WIG20 spadł prawie o 1,8%. Czerwono było także w Niemczech (DAX -1,4%), w Hong Kongu -1,4%, a w Japonii Nikkei zanotował spadek o -0,8%.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.